Eğitim Programlarımız

Dilko’nun 42 yıllık tecrübesi ile üniversite sınavında kazananlar arasında yerinizi ayırtın.

11. Sınıflar

360 Saat YKS-Dil Eğitimi
~
400 Saat Ücretsiz Etüt
~
17.000+ Soruluk Yayın Seti
~
300 Saat Online TYT Paketi

12. Sınıflar

600 Saat YKS-Dil Eğitimi
~
400 Saat Ücretsiz Etüt
~
17.000+ Soruluk Yayın Seti
~
300 Saat Online TYT Paketi

Mezunlar

600 Saat YKS-Dil Eğitimi
~
400 Saat Ücretsiz Etüt
~
17.000+ Soruluk Yayın Seti
~
300 Saat Online TYT Paketi

DİL ALANI ÜNİVERSİTE HAZIRLIK ÇALIŞMALARI​

Üniversite hazırlık maratonunda adayların seçebilecekleri yollardan biri de Eşit Ağırlık, Sayısal, Sözel alanları yerine Dil puan türü ile öğrenci alan lisans bölümlerine hazırlanmaktır.

Üniversite sınavının son basamağında bu puan türü ile üniversiteye yerleşmek isteyen adayların girdiği 80 soruluk bir yabancı dil testi uygulanmaktadır.

Yenilenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında, zorunlu olan ilk testin (Temel Yeterlilik Testi) ertesi günü uygulanan Yabancı Dil testine giren adayların Yabancı Dil yerleştirme puanı hesaplanır ve adaylar başta İngilizce olmak üzere birçok dilde “Dil ve Edebiyat, Öğretmenlik veya Mütercim-Tercümanlık” bölümlerini tercih edebilirler. Dil puanının hesaplanmasında %40 oranında Temel Yeterlilik Testi, %60 oranında ise Yabancı Dil testi esas alınmaktadır.

YABANCI DİL TESTİ (YDT) İÇERİĞİ

Yabancı Dil testinde adayların kelime bilgisi, dil bilgisi kuralları, okuduğunu anlama becerisi ile ilgili soruları çözmeleri beklenir.

DİLKO YKS-DİL KURSLARI İLE YDT HAZIRLIK

DİLKO, Yabancı Dil alanından üniversiteye hazırlık konusunda öncü bir eğitim kurumudur. Yıllar boyunca binlerce öğrencinin saygın üniversitelerde önemli bölümlere yerleşmesini sağlamış olan köklü bir eğitim geleneğine sahiptir.

Yabancı Dil sınavlarına ilişkin hazırlık ürünlerinin en büyük içerik üreticilerinden olan Dilko Yayıncılık tarafından özel olarak hazırlanan setlerin kullanıldığı ve sınav uzmanı öğretmenler tarafından yönetilen eğitimlerimizle, akademik kelime bilgisi, akademik dil bilgisi ve soru çözümü alanlarında kendinizi geliştirebilir, hayalinizdeki üniversiteye adım adım yaklaşabilirsiniz. 

DİLKO yayın kurulu tarafından hazırlanan yayın setlerini kullandığımız programımızı 4 ana başlığa ayırabiliriz:

Alıştırma kağıtları, yaprak testler, dilbilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankaları ile desteklenen dilbilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

İleri düzeyde dil hakimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir.

DİLKO YKS-Dil Üniversite Hazırlık Kursu içinde yapılan çalışmalarla adayların 3000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır.

Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleri ile hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.

Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleri ile ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir.

DİLKO YKS-Dil Üniversite Hazırlık Kursu içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri adaylara öğretilmektedir.

Dilbilgisi ve kelime çalışmaları ile İngilizce seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan adayların, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Bu ihtiyacı giderebilmek için, DİLKO YKS-Dil Üniversite Hazırlık Kursu içinde öğrencilerimiz, 20’den fazla deneme sınavına gireceklerdir.

SORULARINIZ MI VAR? BLOĞUMUZA GÖZ ATIN

Sınava kaç gün kaldı?

Sınav tarihi COVID-19 salgını nedeniyle güncellendi, buna göre Yabancı Dil Alanı öğrencileri;

25 Temmuz 2020’de TYT, 26 Temmuz 2020’de de YDT

sınavlarına girecekler.

  • 00Gün
  • 00Saat
  • 00Dakika
  • 00Saniye