2601 Sınıfı Eylül Ayı Bülteni

Sınıfımızın Eylül ayı çalışmalarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

This Post Has 12 Comments

 1. Erhan Çelik - Türkçe

  1. Fasikülde yer alan sözcük anlam konusu bitirildi fasiküldeki tüm sorular öğrencilerle birlikte çözüldü.

 2. Soner Boyacıoğlu

  Do&Check kitabı ve Skills testleri 1 çözüldü öğrencilere Cümle tamamlama, Çeviri, Paragraf, Anlam Bütünlüğü Bozan Cümle, Paragraf Tamamlama ve Anlamca En Yakın Cümle bölümlerinin nasıl çözülmesi gerektiği anlatıldı.

 3. Ümit COŞGUN (Tarih)

  2020 ve 2019 TYT Tarih sorularının çözüm ve analizleri yapıldı. Bu bağlamda 2021 TYT’de; 9. sınıf müfredatından 1, 10. sınıf müfredatından 1, 11. sınıf müfredatından 1, 12. sınıf müfredatından 2 soru beklenildiği ifade edildi.
  İnsanlığın Hafızası Tarih” adlı ünite içerisinde yer alan; tarihin tanımı, tarihi olay ve olgu, tarih biliminin yöntemi, tarihe yardımcı bilimler konuları tamamlandı. Zaman ve Takvim konusuna giriş yapıldı.

 4. Erhan Çelik - Türkçe

  Ekim ayı boyunca “Sözcüğün Cümleye Kattığı Anlam ve Cümle Anlam” konuları işlendi. Bu konularda Anlatım Fasikülleri 1-2-3’te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru Bankası Fasikülünde yer alan 1-2-3 nolu fasiküllerdeki soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Haftalık etütlerde Sözcük Anlam konusu tekrar edildi.

 5. Bülent Aydın

  TYT konularımızdan doğa ve insan konusu tamamlandı. Coğrafi konum konusu yarılandı. Soru bankamızdan ve çalışma kitabımızdan konuya ilişkin sorular ile bu güne kadar üniversite sınavında çıkmış sorular ödev olarak verildi. Öğrencimizin yapamadığı sorular açıklandı. Çoktan seçmeli soru çözüm teknikleri konularla ilişkilendirilerek çözüldü bu bağlamda şıklar arasında farktan gitme, soruyu ters düz etme, eleme yöntemi üzerinde özellikle duruldu. Derslerde işlenen konuya ilişkin çevremizden çokça örnekler verildi. Çıkması muhtemel sorular üzerinde disiplinli ve aynı zamanda demokratik bir ortamda beyin fırtınası, soru cevap yöntemleri sıklıkla kullanıldı.

 6. Ümit Coşgun (Tarih)

  Tarih Öncesi Dönemler (İnsanlığın ilk izleri) konu başlığı tamamlandı. İlkçağda Medeniyet Havzaları konusu içerisinde yer alan Mezopotamya’ya giriş yapıldı. Konular, ÖSYM soru örnekleri ile desteklendi.

 7. Soner Boyacıoğlu

  Skills Dersi
  Öğrencilere bütün soru tipleri öğretildi. Do and Check 1 kitabı bitti. 6 tane paragraf testi (12 paragraf) ve skills 2 testi yapıldı. Vocabulary kitabından 1. ünitedeki kelimelerin eş anlamları verilip alıştırmaları yapıldı.

 8. KÖKSAL SEZGIN

  Pronouns konusu bitirildi. Testleri çözüldü. Tenses konusu anlatımı bitirildi. Testleri çözülüyor.

 9. Sedat Takıcı

  Tamamen TYT ağırlıklı, felsefenin geçmiş konularindan başlayarak Felsefeyi tanıma, Felsefeyi anlama, genel özellikleri, insan ve toplum üzerinde etkileri işlendi.

 10. Matematik

  Eylül/Ekim Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 1 nolu föyümüzün tamamı işlenmiş olup içeriğindeki konulara gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarılmıştır.
  İşlenilen Konular ise şöyledir:
  Tam Sayılarda Dört İşlem
  Sayı Kümeleri
  Tek ve Çift Sayılar
  Asal ve Aralarında Asal Sayılar
  Ardışık Sayılar
  Faktöriyel
  Sayı Basamakları

 11. Erhan Çelik - Türkçe

  Kasım ayı boyunca “Cümle Anlam – Anlatım yöntemleri” konuları bitirildi. Fasikül 2-3-4 te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru bankası 2-3-4te konuyla ilgili soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Hafta içi etütlerde Cümle Anlam konusu tekrar edildi.

 12. Matematik

  Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüzü bitirdik. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
  İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

  Bölme İşlemi
  Bölünebilme Kuralları
  Asal Çarpanlara Ayırma ve OBEB-OKEK Bulma
  OBEB ve OKEK Özellikleri
  OBEB-OKEK Problemleri
  Günlük Hayatta Periyodik Olarak Tekrar Eden Problemler
  Rasyonel Sayılar
  Ondalık Sayılar

Bir cevap yazın