2801 Sınıfı Eylül Ayı Bülteni

Sınıfımızın Eylül ayı çalışmalarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

This Post Has 16 Comments

 1. Soner Boyacıoğlu

  Skills Dersi
  Geçmiş yılların soruları ve Skills testleri 1 ve 2 çözüldü. Öğrencilere Cümle tamamlama, Çeviri, Paragraf, Anlam Bütünlüğü Bozan Cümle, Paragraf Tamamlama ve Anlamca En Yakın Cümle bölümlerinin nasıl çözülmesi gerektiği anlatıldı.

 2. Ümit COŞGUN (Tarih)

  2020 ve 2019 TYT Tarih sorularının çözüm ve analizleri yapıldı. Bu bağlamda 2021 TYT’de; 9. sınıf müfredatından 1, 10. sınıf müfredatından 1, 11. sınıf müfredatından 1, 12. sınıf müfredatından 2 soru beklenildiği ifade edildi.
  “İnsanlığın Hafızası Tarih” adlı ünite içerisinde yer alan; tarihin tanımı, tarihi olay ve olgu, tarih biliminin yöntemi, tarihe yardımcı bilimler, zaman ve takvim konuları tamamlandı. Aynı ünitenin soru bankası testlerinin çözümü ödev olarak verildi.
  “İnsanlığın İlk İzleri ve İlkçağ’da Medeniyet Havzaları” adlı ünite içerisinde yer alan; Tarih Öncesi Dönemler konusuna giriş yapıldı.

 3. Erhan Çelik

  Sözcük Anlam konusu 1. fasikülde tüm soruları öğrencilerle birlikte çözülerek bitirildi. Soru bankasının 1. fasikülünün çözülmesi öğrencilere bildirildi.

 4. Yunus Karakuş

  Pronouns bitti. Tense konu anlatımı.

 5. Yunus Karakuş

  Pronouns bitti. Tense konu anlatımı.Ok

 6. Erhan Çelik - Türkçe

  Ekim ayı boyunca “Sözcüğün Cümleye Kattığı Anlam ve Cümle Anlam” konuları işlendi. Bu konularda Anlatım Fasikülleri 1-2-3’te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru Bankası Fasikülünde yer alan 1-2-3 nolu fasiküllerdeki soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Haftalık etütlerde Sözcük Anlam konusu tekrar edildi.

 7. Bülen Aydın

  TYT konularımızdan doğa ve insan konusu tamamlandı. Coğrafi konum konusu yarılandı. Soru bankamızdan ve çalışma kitabımızdan konuya ilişkin sorular ile bu güne kadar üniversite sınavında çıkmış sorular ödev olarak verildi. Öğrencimizin yapamadığı sorular açıklandı. Çoktan seçmeli soru çözüm teknikleri konularla ilişkilendirilerek çözüldü bu bağlamda şıklar arasında farktan gitme, soruyu ters düz etme, eleme yöntemi üzerinde özellikle duruldu. Derslerde işlenen konuya ilişkin çevremizden çokça örnekler verildi. Çıkması muhtemel sorular üzerinde disiplinli ve aynı zamanda demokratik bir ortamda beyin fırtınası, soru cevap yöntemleri sıklıkla kullanıldı.

 8. Soner Boyacıoğlu

  Skills Dersi
  Öğrencilere bütün soru tipleri öğretildi. Practice and Progress 1 kitabı bitti. 6 tane paragraf testi ve skills 1-2-3-4 testleri yapıldı

 9. KÖKSAL Sezgin

  Pronouns, Tenses konu anlatımları ve soru çözümleri tamamlandı. Modals konu anlatımı bitti. Testleri çözülüyor.

 10. Sedat Takıcı

  Tamamen TYT ağırlıklı, felsefenin geçmiş konularindan başlayarak Felsefeyi tanıma, Felsefeyi anlama, genel özellikleri, insan ve toplum üzerinde etkileri işlendi.

 11. Ümit Coşgun (Tarih)

  “İnsanlığın Hafızası Tarih” adlı ünite içerisinde yer alan; tarihin tanımı, tarihi olay ve olgu, tarih biliminin yöntemi, tarihe yardımcı bilimler, zaman ve takvim konuları tamamlandı. Aynı ünitenin konu tamamlama testleri çözüldü.
  “İnsanlığın İlk İzleri ve İlkçağ’da Medeniyet Havzaları” adlı ünite içerisinde yer alan; Tarih Öncesi Dönemler, Mezopotamya, Anadolu, Mısır, Doğu Akdeniz, Ege – Yunan uygarlıkları ve dünya medeniyetine katkıları başlıkları işlendi.

 12. Matematik

  Eylül Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 1 nolu föyümüzün tamamı işlenmiş olup içeriğindeki konulara gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarılmıştır.
  İşlenilen Konular ise şöyledir:
  Tam Sayılarda Dört İşlem
  Sayı Kümeleri
  Tek ve Çift Sayılar
  Asal ve Aralarında Asal Sayılar
  Ardışık Sayılar
  Faktöriyel
  Sayı Basamakları
  Ekim Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüzün içindeyiz. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.
  İşlenilen Konular ise şöyledir:
  Bölme İşlemi
  Bölünebilme Kuralları
  Asal Çarpanlara Ayırma
  Obeb Okek Bulma
  Günlük Hayatta Periyodik Olarak Tekrar Eden Problemler

 13. KÖKSAL SEZGIN

  2802 skills
  Cümle tamamlama, Eş anlam, paragraf tamamlama, çeviri, paragraf, paragraf akışını bozan soru tiplerinin nasıl çözüleceği anlatıldı. Practice progress 1 kitapçığı bitirildi. Activity Journal 1 ödev olarak verildi.

 14. KÖKSAL SEZGIN

  2803 Skulls
  Cümle tamamlama, Eş anlam, paragraf arası boşluk, çeviri, anlam akışını bozan cümle sorularının nasıl çözüleceği anlatıldı. BU konularla ilgili Practice and progress kitapçığından sorular çözüldü. Activity Journal 1 dergisi ödev olarak verildi.

 15. Erhan Çelik - Türkçe

  2801-2802-2803-2804 sınıflarında Kasım ayı boyunca “anlatım yöntemleri-paragraf” konuları işlendi. Bu konularda Anlatım Fasikülleri 4-5-6te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru Bankası Fasikülünde yer alan 4-5-6 nolu fasiküllerdeki soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Haftalık etütlerde Cümle Anlam konusu tekrar edildi.

  2805 sınıfında kasım ayında “Sözcük ve Cümle Anlam” konuları işlendi. 1-2-3. fasiküllerdeki tüm pekiştirme soruları çözüldü. Öğrencilerden 1-2-3 nolu soru bankası fasiküllerini çözmesi istendi.

 16. Matematik

  Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
  İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

  Rasyonel Sayılar
  Ondalıklı Sayılar
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler

Bir cevap yazın