2801 Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 8 Comments

 1. Sedat

  Bilgi felsefesine giriş,bilgi felsefesinin temel problemleri,temel kavramları ve bilgi türleri konusu örneklendirilerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir

 2. Ümit Coşgun (Tarih)

  Avrasya’da Türk İzleri ve İlk Türk Devletleri ünitesi içerisinde yer alan İlk Türklerde devlet yönetimi, hukuk ve sosyoekonomik durum konu başlıkları ile İslam Tarihi ve Medeniyeti ünitesi tamamlandı.

 3. KÖKSAL SEZGIN

  Simdiye kadar calisilan tum konularin Pronouns, Tensrs , Modals, Active Passive tekrari yapilfi. Grammar rwvision ve grammar progress trstleri çozuldu. Bağlaclsr onuu anlatimini fevam ediyor.

 4. Soner Boyacıoğlu

  1. Kargo bu ay komple bitmiş oldu. (Skills testleri, Reading testleri, Practice & Progress kitabı, Consolidation test 1-2). Yeni kargodan Practice&Progress kitabından soru çözümlerine başlandı.

 5. Matematik

  Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
  İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

  Rasyonel Sayılar
  Ondalıklı Sayılar
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler
  Eşitsizlik Özellikleri İle İlgili Uygulamalar

 6. Erhan Çelik - Türkçe

  Kasım ayı boyunca “anlatım yöntemleri-paragraf” konuları işlendi. Bu konularda Anlatım Fasikülleri 4-5-6te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru Bankası Fasikülünde yer alan 4-5-6 nolu fasiküllerdeki soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Haftalık etütlerde Cümle Anlam konusu tekrar edildi.

 7. İngilizce 3

  Bu ay Prestige Vocabulary Studies kitabının bölümlerinden karışık quiz hazırlanıp öğrencilere uygulandı. Birlikte çözümlendi. Prestige birinci kargo testleri dağıtılıp çözümlendi ve ödev verildi. Kitaptaki etkinliklerin bir kısmı yapıldı. Part kelimelerinden karışık kahoot hazırlanıp oynatıldı. Öğrenilen kelimelerle ilgili bireysel ödevlendirmeler yapıldı.

 8. Bülent Aydın

  Coğrafi konum konusu tamamlandı. Konuya ilişkin soru bankamızdan ve konu anlatım föylerimizden ödev verildi. Konuya ilişkin çıkmış ve çıkması muhtemel sorular değerlendirildi. Harita bilgisi konusu tamamlandı. Çıkmış sorular değerlendirildi ödev çalışması yapıldı. i

Bir cevap yazın