2802 Sınıfı Kasım Ayı Bülteni

This Post Has 10 Comments

 1. Sedat

  Bilgi felsefesine giriş,bilgi felsefesinin temel problemleri,temel kavramları ve bilgi türleri konusu örneklendirilerek ders anlatımı gerçekleştirilmiştir

 2. Ümit Coşgun (Tarih)

  Avrasya’da Türk İzleri ve İlk Türk Devletleri ünitesi içerisinde yer alan İlk Türklerde devlet yönetimi, hukuk ve sosyoekonomik durum konu başlıkları ile İslam Tarihi ve Medeniyeti ünitesi tamamlandı.

 3. KÖKSAL SEZGIN

  Skills test 1,2,3,4 bitirildi. Consoludation test 1, 2 bitirildi. Reading sorularinin nasil çozulmesi gerektiği anlatildi. Reading testleri çozuldu. All questions Tpes kitabindan cumle tamamlari soru teknikleri anlatiliyor. Kisa yollan scünle tamamlama soru çozme teknikleri anlatildi. Kouyla ilgili sorular çozuluyor.

 4. yunus karakuş

  Bağlaçlar konu anlatımına geçildi. geçmiş konulara yönelik olarak Grammar Test 14 uygulandı.

 5. Matematik

  Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
  İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

  Rasyonel Sayılar
  Ondalıklı Sayılar
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler
  Eşitsizlik Özellikleri İle İlgili Uygulamalar

 6. Erhan Çelik - Türkçe

  Kasım ayı boyunca “anlatım yöntemleri-paragraf” konuları işlendi. Bu konularda Anlatım Fasikülleri 4-5-6te yer alan tüm pekiştirme soruları öğrencilere çözüldü. Soru Bankası Fasikülünde yer alan 4-5-6 nolu fasiküllerdeki soruların çözülmesi öğrencilerden istendi. Haftalık etütlerde Cümle Anlam konusu tekrar edildi.

 7. yunus karakuş

  Bağlaçlar konusu işleniyor.

 8. yunus karakuş

  Bağlaçlar konusu anlatılmaya devam ediyor.

 9. İngilizce 3

  Öğrencilere yaprak testler dağıtıldı. Kimisi ödev olarak verilirken kimisi sınıfta çözümlendi. Vocabulary Studies kelime kitabından etkinlikler yapılıp bölüm kelimeleriyle karışık quiz ve kahoot hazırlandı. Sınıfta uygulandı. Yaprak testler ve kitap üzerinden etkinlikler tamamlanmaya devam ediyor.

 10. Bülent Aydın

  Coğrafi konum konusu tamamlandı. Konuya ilişkin soru bankamızdan ve konu anlatım föylerimizden ödev verildi. Konuya ilişkin çıkmış ve çıkması muhtemel sorular değerlendirildi. Harita bilgisi konusu tamamlandı. Çıkmış sorular değerlendirildi ödev çalışması yapıldı.

Bir cevap yazın