3703 Sınıfı Eylül Ayı Bülteni

Sınıfımızın Eylül ayı çalışmalarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

This Post Has 14 Comments

 1. Tarih Öğretmeni Sema Sağlam

  Tarih bilimine giriş ünitesi işlendi.Üniteyle ilgili konu tarama ve pekiştirme soruları çözüldü.İlkçağ Anadolu ve Mezopotamya Uygarlıkları ünitesi işlendi.Üniteyle ilgili konu kavrama ve pekiştirme soruları çözüldü.

 2. Yağmur Bozkurt

  Türkçe:
  Sözcükte Anlam konusu işlendi. Soru kitabından ödev verilip kontrol edildi.
  Cümlede Anlam konusu tamamlandı ve ödev verildi. Sınıfta örnek sorular çözüldü. Paragraf konusuna başlandı. Kasım ayının ikinci haftasında teslim edilmek üzere paragraf kitabından ödev verildi.

 3. Yağmur Bozkurt

  Düzeltme!!!!
  Sözcükte Anlam konusu işlendi, sınıf içerisinde pekiştirme soruları çözüldü. Soru kitabından odev verildi ve kontrol edildi.

 4. Naz Aksay

  İngilizce Soru Çözümü ve Kelime Dersi:
  Soru tiplerinden “Cümle Tamamlama” sorularının çözüm teknikleri anlatıldı.
  40 soruluk kelime testi sınıf içinde çözüldü ve soru kökleri ile şıklardaki kelimelerin anlamları, kullanımları, eş ve zıt anlamlıları öğrencilerle paylaşıldı.
  Ayrıca 100 kelimelik temel kelime çalışması yapıldı.

 5. Soner Boyacıoğlu

  Tense konusu anlatıldı. Grammar Testleri çözülüyor.Çıkmış sorular üzerinden örneklerle konunu karşılarına sınavda ne şekilde geleceği anlatıldı.

 6. Bülent Aydın

  TYT konularımızdan coğrafi konum konusu tamamlandı. Dünyanın hareketleri konusuna giriş yapıldı. Soru bankamızdan ve çalışma kitabımızdan konuya ilişkin sorular ile bu güne kadar üniversite sınavında çıkmış sorular ödev olarak verildi. Öğrencimizin yapamadığı sorular açıklandı. Çoktan seçmeli soru çözüm teknikleri konularla ilişkilendirilerek çözüldü bu bağlamda şıklar arasında farktan gitme, soruyu ters düz etme, eleme yöntemi üzerinde özellikle duruldu. Derslerde işlenen konuya ilişkin çevremizden çokça örnekler verildi. Çıkması muhtemel sorular üzerinde disiplinli ve aynı zamanda demokratik bir ortamda beyin fırtınası, soru cevap yöntemleri sıklıkla kullanıldı.

 7. Yağmur Bozkurt

  Cümlede Anlam konusu bitirildi,örnek sorular çözüldü. Soru kitabından ödev verilip kontrol edildi. Konuların yaprak testleri dağıtıldı. Kontrol edilecek.Paragraf konusuna başlandı.

 8. Sema sağlam

  2020
  Ekim ayında 1 ve 2. soru fasiküllerinde ki sorular çözüldü.3.fasikül yani İslamın doğuşu,türklerin islamiyeti kabulü ve ilk türk islam devletleri ünitesinin kültür ve medeniyet kısmı işlendi.Hz.Muhammed dönemi,Dört Halife Devri,Emeviler ve Abbasiler ünitesi tamamlandı.konuyla ilgili çıkmış sorular çözüldü.

 9. Soner Boyacıoğlu

  Grammar Dersi
  Tense konusu testleri bitti. Modals konu anlatımı bitti ve grammar testleri yapılıyor.

 10. Naz Aksay

  İngilizce – Soru Çözümü ve Kelime Dersi
  Ekim ayında temel kelime çalışmasına devam edildi ve 100 kelimenin daha üzerinden geçildi, kelimelerin anlamları ve kullanımları öğrencilerle paylaşıldı.
  Okuma parçası testlerine ağırlık verildi, ders içinde 8 adet test çözüldü ve açıklandı.
  Ayrıca Skills Test 1 (50 soruluk) uygulandı ve cevapları açıklandı. Soru çözüm teknikleri paylaşıldı.

 11. Aysun Genccakir

  Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
  İnanç ve iman mahiyeti
  Allaha iman
  İnanma biçimleri
  Konuları kavramları ile öğrenildi

 12. Sedat Takıcı

  Tamamen TYT ağırlıklı, felsefenin geçmiş konularindan başlayarak Felsefeyi tanıma, Felsefeyi anlama, genel özellikleri, insan ve toplum üzerinde etkiler, Felsefe ile düşünme, akıl yürütme ve dili doğru kullanmanın önemi üzerine konular işlendi. Bilgi Felsefesi (2.ünite) bitirildi.

 13. Matematik

  Sayılar konusunu anlatan 1 nolu föyümüzü bitirmek üzereyiz. İçeriğindeki konulara gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları, gerekse etkili test teknikleri kullanılarak öğrencilerimize aktarılmıştır.
  İşlenilen Konular ise şöyledir:
  Tam Sayılarda Dört İşlem
  Sayı Kümeleri
  Tek ve Çift Sayılar
  Asal ve Aralarında Asal Sayılar
  Ardışık Sayılar
  Faktöriyel

 14. Matematik

  Kasım Ayı içinde Sayılar konusunu anlatan 2 nolu föyümüze ait ufak tekrarlar yaptık. İşlenen konuları gerek test, gerek geçmiş yıllarda sorulmuş YGS-TYT-AYT soruları,gerekse etkili test teknikleri kullanarak öğrencilerimize anlatımını yaptık.Bunun yanı sıra 3. föyümüz olan Birinci Dereceden Denklem, Eşitsizlik ve Mutlak Değer fasikülümüze giriş yaptık. Ayrıca dağıttığımız yaprak testlerle beraber konuları iyice pekiştirdik.
  İşlenilen ve tekrar edilen Konular ise şöyledir:

  Rasyonel Sayılar
  Ondalıklı Sayılar
  Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklemler
  Birinci Dereceden İki Bilinmeyenli veya Daha Fazla Bilinmeyenli Denklemler

Bir cevap yazın