Hakkımızda

Dilko Eğitim Kurumları 1977 yılında eğitim hayatına başlamış ve tanıttığı yenilikçi eğitim yöntemleri ile ülkemizde yabancı dil eğitimine damga vurmuş öncü bir kuruluştur.

Facebook

Facebook sayfamızı takip ederek kurumumuzdaki son gelişmelerden haberdar olun, ödüllü çekilişlerimize katılın ve her gün 1 yeni kelime öğrenin!

Instagram

Instagram hesabımızı takip ederek kurumumuzdaki son gelişmelerden haberdar olun, ödüllü çekilişlerimize katılın ve her gün 1 yeni kelime öğrenin!

Youtube

Youtube kanalımızı takip ederek birbirinden eğlenceli içeriklerimizle Dilko kültürünü yakından tanıyın! Ailenin bir parçası olun!

Dilko Eğitim Kurumları

1992 yılında Dilko bünyesinde Genel İngilizce eğitimleri veren bir grup İngilizce öğretmeni, bazı kursiyerlerin o dönemde yapılan üniversite sınavı içinde bulunan İngilizce sorularını çözerek, bu sayede üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık bölümlerine yerleşmek istediğini fark ettiler. Bu öğrencilerin Genel İngilizce kurslarında kullanılan yöntemlerle değil, daha farklı bir şekilde, o sınavda bulunan sorulara yönelik bir eğitimle hazırlanması gerektiğini düşünen öğretmenlerimiz, kurumun da bu projeye sahip çıkması ile Türkiye’nin ilk dil sınıflarını oluşturmuş oldu.

Bu dil sınıflarında Genel İngilizce metot kitapları ile eğitim vermek mümkün değildi. Dilko öğretmenleri sınavın güncel içeriğine yönelik, gerek dil bilgisi gerek kelime ve beceriye dayalı testler, deneme sınavları ve konu anlatım içerikli yayınlar hazırlamaya başladılar. Bu girişimler sonucunda kendi alanında bir ekole dönüşecek olan “Dilko Yayıncılık” doğdu.

Bugün Dilko geçmişten gelen büyük deneyimi ve hiçbir dönem eksiltmediği dinamizmi ile dil alanında lider eğitim kurumu olarak ülke çapında çok sayıda öğrencinin ışığı olmaya devam ediyor.

ÖĞRENCİLERİMİZDEN DİNLEYİN